MENU

Di II Serisi

18-270mm F/3.5-6.3 Di II VC PZD [ Nikon, Canon için ]

18-270mm F/3.5-6.3 Di II PZD [ Sony için ]

HER ANINIZ İÇİN TEK BİR LENS

VC ve PZD içeren; hafif, kompakt bir gövde içinde 18mm ila 270mm'yi kapsayan ir 15x yakınlaştırma üreten yüksek güçtü zoom lens. Keskin, net resim kalitesi elde ederek fotoğrafik anlatımınızın gücünü artırır.

Özellikler

Odak Uzaklığı [mm]

Maksimum Diyafram (F)

Minimum Odak [m]

Maksimum Büyütme Oranı

Filtre Boyutu [mm]

Ağırlık [g]

Model No

Lens Yapısı (Groups/Elemanlar)

Görüş Açısı

Diyafram Kanatları

Minimum Diyafram

Çap x Uzunluk [mm]

18-270

3,5-6,3

0,49

1:3,8

62

450 gr

B008

13-16

75o33'-5o55'

7

22-40

74,4x88

VC (VIBRATION COMPENSATION)

TAMRON'UN EŞSİZ (VC) TİTREŞİM TELAFİSİ MEKANİZMASI

Tamron'un eşsiz VC (Titreşim Telafisi) mekanizması tescilli bir aktivatörü ve algoritmaları kullanarak mükemmel izleme ile birlikte olağanüstü derecede dengeli kadraj görüntüsü sunar. Mekanizma, üç bilya üzerinde çok az sürtünme ile kayan, titreşim telafisi sağlayan lens elemanlarını elektromanyetik olarak sürmek için üç bobinli bir sistem kullanır. Bu basit mekanik yapı Tamron'un kompakt lenslerinin sırlarından bir tanesidir.

PZD (PİEZO DRİVE)

PİEZO SÜRÜCÜ

Özel bir Tamron yenili olan PZD (Pezo Sürücü) en yeni piezoelektrik teknolojisine (durağan dalga prensibi) dayalı gelişmiş bir ultrasonik, AF (otomatik odak) motorudur. Bir dönüş hareketi ile seramik piezoelektrik elemanı çevirmek için yüksek frekanslı voltajı kullanarak, rotorun temas noktası üzerindeki metal ucun eliptik olarak dönmesine neden olur ve bunun sonucunda lensi hızlı, sessiz ve büyük bir hassasiyetle odaklamak için rotoru döndürür. Tamron'un yenilikçi PZD'sinde kullanılanlar gibi durağan dalgalı ultrasonik motorlar bir dizi avantajlara sahiptir. Daha küçüktürler ve hafiftirler ve ayrıca iyileştirilen AF performansı için DC motorlardan daha hızlı ve daha sessiz kullanım sunarlar. Selefleri ile karşılaştırıldıklarında, kumanda sistemleri lens tasarımında çok daha fazla esneklik tanıyarak lesin genel boyutunu ve ağırlığını azaltır.

ASL

HİBRİT ASFERİK ELEMANLAR GÖRÜNTÜ KALİTESİ VE KOMPAKTLIĞINDA EN YÜKSEĞİ SUNAR

Tamron 17-50mm VC, 16-300mm VC PZD, 18-270mm VC PZD, 24-70mm VC USD, 28-300mm VC PZD ve Asferik adını içeren diğer lenslerde çok sayıda Hibrit Asferik lens kullanır. Bu yenilikçi optikler bizleri görüntü kalitesinde en yükseğe ulaşmasını ve aynı zamanda olağanüstü kompakt paketlerde etkileyici yakınlaştırma aralıkları sunan lensler üretmemizi sağlar. Seri üretim için modern ilerlemelerin mükemmel hale getirilmesi ile Tamron, optik tasarımın durumunu ilerletmiş ve yüksek güçlü yakınlaştırma serisinden küresel sapmayı ve görüntü bozulmasını neredeyse ortadan kaldırmıştır. Hibrit Asferik Teknolojinin etkili şekilde uygulanması yoluyla, bir lens elemanı performanstan ödün verilmeden birçok elemanın yerini alabilir. Tüm odak uzaklıklarında ve diaframlarda üniform şekilde yüksek bir görüntü kalitesini sunan oldukça kompakt uzun menzilli lensleri üretmemizi sağlayan şey budur.

XR (EXTRA REFRACTIVE INDEX) GLASS

DAHA İYİ PERFORMANS VE DAHA KOMPAKT LENS TASARIMLARI İÇİN ÖZEL CAM

Optik sistemin genel uzunluğunun en aza indirilmesiyle Tamron, aynı odak uzaklığı ve aynı maksimum F sayısı için lens çapını ciddi şekilde azaltılmasında ve genel boyutunun azaltılmasında başarılı olmuştur. XR (Ekstra Kırılma Indeksi) cam kullanarak Tamron, genel optik gücün optimum dengesini korurken sapmaların iyi bir şekilde düzeltilmesi ile birlikte kompakt bir boyut elde etmiştir.

LD (LOW DISPERSION)

DAHA FAZLA LENS KESKINLIĞI IÇIN LD (DÜŞÜK DISPERSIYONLU) CAM

Lens içindeki LD ( Düşük Dispersiyonlu ) cam elemanlar; kromatik sapma ( farklı renk tonlarının görüntü düzlemi üzerindeki farklı noktalara odaklanması ) eğiliminin azaltılmasına yardımcı olur. Kromatik sapma, bir görüntünün keskinliğini azaltır, ancak çok düşük bir dispersiyon indeksine sahip olan camın bir ışık demetini bir renk kuşağına ayırması (yayması) eğilimi daha azdır. Bu karakteristik, lens tasarımcısının uzun odak uzaklıklarında (yakınlaştırma aralığının telefoto ucu) özellikle bir sorun haline gelen alanın merkezindeki (eksen üzerinde) kromatik sapmayı ve genellikle kısa odak uzaklıklarında (yakınlaştırma aralığının geniş açı ucunda) oluşan kromatik sapmayı (alanın kenarlarına doğru) etkin şekilde telafi etmesini sağlar.

ZOOM LOCK (ZL) MECHANISM

ZL (ZOOM KİLİDİ) ÖZELLİĞİ

Başka bir orjinal Tamron mekanik mühendislik konsepti olan ZL (Zoom Kilidi), kamera/lens ünitesini bir boyun saksısında taşırken lens barelinin istenmedik şekilde uzamasını (sürünme) önleyen, basit bir kullanımı kolaylaştıran özelliktir. Bu alan içinde tekkiselliği artırır ve lensi korumaya yardımcı olur.

INTERNAL FOCUSING (IF) SYSTEM

DAHİLİ ODAKLAMA SİSTEMİ

IF (Dahili Odaklama), polarize edici ve taksimatlı filtrelerin konumlandırmasını kolaylaştıran, dönmeyen ön filtre bileziği ve odaklama sırasında lens uzaklığının değişmemesi nedeniyle daha tahmin edilebilir kullanım dahil olmak üzere fotoğrafçılara çeşitli pratik faydalar sunar. Daha da önemlisi Tamron'un IF sistemi tüm odaklama alanı boyunca çok daha yakın bir Minimum Odaklama Mesafesi (MFD) sunar. Ayrıca, IF görüntü alanının köşelerinde aydınlatma kaybını (parlaklık azalması) en aza indirerek optik performansı artırır ve farklı odaklama konumlarında daha fazla sorun teşkil eden diğer sapmaları da baskılamaya da yardımcı olur.

Hafta İçi : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 17:30

Hobyar Mahallesi, Yalıköşkü Cad.

Aslan Han No:22 Kat.1

Sirkeci / ISTANBUL

Tel : (212) 269 76 76

© 2017 Zoom İthalat