[code language=”css”] [/code]

MENU

Di II Serisi

18-200mm F/3.5-6.3 Di II VC [ Nikon, Canon için ]

 

BIR OBJEKTIF, HAYATIN TÜM HAZINELERINI ODAK NOKTASINA GETIRIYOR

Tamron, gündelik hayatı ve özel günleri bir gülümseme ile yakalamak için yapılmış bir objektifi tanıttı. 18-200mm VC, 1992 yılından bu yana yüksek güçlü zum lens kategorisini mükemmel hale getirme konusundaki çabalarımızın doruk noktasıdır.

 

Bu yenilikçi objektif hafif, yüksek kalite ve yeni başlayanlara ilk değiştirilebilir objektif veya sıradan bir kullanıcının tek objektifi olarak idealdir.

Özellikler

Odak Uzaklığı [mm]

Maksimum Diyafram (F)

Minimum Odak [m]

Maksimum Büyütme Oranı

Filtre Boyutu [mm]

Ağırlık [g]

Model No

Lens Yapısı (Groups/Elemanlar)

Görüş Açısı

Diyafram Kanatları

Minimum Diyafram

Çap x Uzunluk [mm]

18-200

F/3,5-6.3

0,49-0.77

1:4

62

400 gr

B018

14-16

75o33'-7o59

7

F/22-40

75x96,6

VC (VIBRATION COMPENSATION)

TAMRON'UN EŞSİZ (VC) TİTREŞİM TELAFİSİ MEKANİZMASI

Tamron'un eşsiz VC (Titreşim Telafisi) mekanizması tescilli bir aktivatörü ve algoritmaları kullanarak mükemmel izleme ile birlikte olağanüstü derecede dengeli kadraj görüntüsü sunar. Mekanizma, üç bilya üzerinde çok az sürtünme ile kayan, titreşim telafisi sağlayan lens elemanlarını elektromanyetik olarak sürmek için üç bobinli bir sistem kullanır. Bu basit mekanik yapı Tamron'un kompakt lenslerinin sırlarından bir tanesidir.

ZOOM LOCK (ZL) MECHANISM

LD (LOW DISPERSION)

ZL (ZOOM KİLİDİ) ÖZELLİĞİ

DAHA FAZLA LENS KESKINLIĞI IÇIN LD (DÜŞÜK DISPERSIYONLU) CAM

Başka bir orjinal Tamron mekanik mühendislik konsepti olan ZL (Zoom Kilidi), kamera/lens ünitesini bir boyun saksısında taşırken lens barelinin istenmedik şekilde uzamasını (sürünme) önleyen, basit bir kullanımı kolaylaştıran özelliktir. Bu alan içinde tekkiselliği artırır ve lensi korumaya yardımcı olur.

Lens içindeki LD ( Düşük Dispersiyonlu ) cam elemanlar; kromatik sapma ( farklı renk tonlarının görüntü düzlemi üzerindeki farklı noktalara odaklanması ) eğiliminin azaltılmasına yardımcı olur. Kromatik sapma, bir görüntünün keskinliğini azaltır, ancak çok düşük bir dispersiyon indeksine sahip olan camın bir ışık demetini bir renk kuşağına ayırması (yayması) eğilimi daha azdır. Bu karakteristik, lens tasarımcısının uzun odak uzaklıklarında (yakınlaştırma aralığının telefoto ucu) özellikle bir sorun haline gelen alanın merkezindeki (eksen üzerinde) kromatik sapmayı ve genellikle kısa odak uzaklıklarında (yakınlaştırma aralığının geniş açı ucunda) oluşan kromatik sapmayı (alanın kenarlarına doğru) etkin şekilde telafi etmesini sağlar.

Hafta İçi : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 17:30

Hobyar Mahallesi, Yalıköşkü Cad.

Aslan Han No:22 Kat.1

Sirkeci / ISTANBUL

Tel : (212) 269 76 76

© 2017 Zoom İthalat