MENU

GT2542

GITZO, Mountaineer, 2 Seri

4 Kademeli Fotoğraf Tripodu

Gitzo GT2542 Seri 2 Karbon Fiber Tripod, 300 mm'ye kadar objektif takılı DSLR fotoğraf makinelerini güvenle destekleyen dört kademeli, hafif ama güçlü bir model. Bu profesyonel çözüm, 29.0 mm'lik üst bacak kesit çapı ve daha yüksek sertlikte karbon fiber alt bacak kademelerine sahip. Olağanüstü dirençli ve büyük bacak çaplarında Carbon eXact profiller kullanılmıştır. Bu etken tripodu, diğer kategorilerdekinden sağlam ve güçlü kılar.

 

Gitzo GT2542 sadece 1.68 kg, 167 cm yüksekliğe ulaşır ve katlandığında 56 cm olur. Bu tripod, kusursuz fotoğraf sonuçları için son derece dayanıklı ve güvenilir destek isteyen tutkulu ve profesyonel fotoğrafçılar için mükemmel seçim. Tripodun hızlı orta borusu kolayca çıkarılabilir. Böylece fotoğrafçıların en geniş perspektifleri yakalamasını sağlayan zemin seviyesine ulaşır. Ayrıca orta boru terse çevrilerek kullanılır. Orta boru mekanizmasının belirtilen özelliği ve başlık hareketleri sayesinde inanılmaz makro fotoğraflara imzanızı atabilirsiniz.

 

Gitzo GT2542'nin dört kademeli bacakları, kir ve tozu bacak mekanizmasından uzak tutan dahili O-ring'lere sahiptir. Yapı, G-lock Ultra çevirmeli kilitlerle sabitlenir. Tripodun üst merkezi yapısı, ekstra sağlamlık için yenilendi. Ayrıca, bacak açılarını kontrol eden geniş bacak açı seçicileri büyük bir kavrama alanı sağlıyor. Tripodu ağırlaştırarak yere daha sıkı tutunmasını sağlamak ve dengeyi artırmak için orta borusunda kanca bulunur. Kolayca çıkarılıp farklı modeller kullanılabilen pabuç yapısı, farklı zeminlere uyum göstermesini sağlar. Üst disk üzerindeki 1/4" ve 3/8" bağlantı sayesinde çok çeşitli kafa modeli ve diğer aksesuarlar tripoda kolayca eklenebilir.

• Ters çevrilebilir orta boru

Hızlı orta boru, alternatif bir çekim açısı veya düşük seviyeli makro çalışma için kolayca ters çevrilebilir.

 

• Çengel

Bu dahili aksesuar, tripod orta borusu altından bir dengeleyici ağırlık (örn. bir fotoğraf makine çantası veya kum/su torbası) asmanıza izin verir. Uzun/ağır objektifler, düz olmayan zemin veya rüzgarlı havalarda kullanışlıdır.

 

• Carbon eXact

Devrim niteliğindeki Carbon eXact profiller, uygulanan yük karşısında sağlamlığını korur ve stabiliteyi üst düzeye yükseltir. Carbon eXact, her profil boyutu için elyaf kompozisyonunu optimize eder. Küçük çaplı profillerde HM (High Modulus) karbon fiber kullanılarak, daha güçlü yapı oluşturulur. Boru çapları da optimize edilmiştir; dört kademeli Seri 1'in yeni modelinde son kademe, öncekinden % 22.5 kalındır.

Ağırlık

Üst Bağlantı

Dahili Taşıma Çantası

Orta Boru

Kapalı Uzunluk

Renk

Easy Link

Bacak Türü

Bacak Açıları

Bacak Kilit Türü

Bacak Kademesi

Bacak Profil Çapları

Malzeme

En Fazla Yükseklik

En Fazla Yükseklik (orta boru aşağıda)

En Fazla Çalışma Sıcaklığı

En Az Yükseklik

En Düşük Çalışma Sıcaklığı

Taşıma Kapasitesi

Üst Disk Çapı

1.68 Kg

1/4″ vida, 3/8" vida

Hayır

Hızlı

56 cm

Siyah (Noir Decor)

Hayır

Tek sıralı

23°, 55°, 83°

Twist Lock/Çevirmeli Kilit

4

18.3, 21.7, 25.3, 29 mm

Karbon

167 cm

139 cm

70 °C

15 cm

-30 °C

18 Kg

60 mm

• G-lock ultra

Gitzo, G-lock sisteminin iç ve dış tasarımını yenileyerek G-lock Ultra'yı yarattı. Sisteme giren toz miktarı azaltılırken pürüzsüz, daha yumuşak işleyiş, yeni bir ergonomi ve sağlamlık düzeyi oluşturuldu.

 

• Ground Level Set (kilit açma halkasıyla birlikte)

Daha hızlı çalışma için tamamen yeniden tasarlanan Mountaineer Ground Level Set mekanizması, kamerayı yere yakınlaştırmak için orta kolonun çıkarılmasına olanak tanır. Üst disk altındaki basit kilit halkası, üst diski tripodda sağlamca tutarken orta boruyu serbest bırakır.

 

• Yay içeren bacak açısı seçici

Geniş tutuş alanı sunar ve 3 bacak açısı arasındaki geçiş hızını artırmak için mekanizmada yerleşik bir yay bulunur.

Teknik Özellikler

Açıklamalar

Hafta İçi : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 17:30

Hobyar Mahallesi, Yalıköşkü Cad.

Aslan Han No:22 Kat.1

Sirkeci / ISTANBUL

Tel : (212) 269 76 76

© 2017 Zoom İthalat