MENU

300N

Manfrotto Panoramik Döndürme Birimi

• Bir eksen etrafında belirlenen açıda sıralı fotoğraf çekimine olanak tanır

• Çok sayıda dönüş açısı arasından seçim yapabilme

• Kabloyla güvenceye alınan derece seçim vidası

• İstenmeyen dönüşü engelleyen ikinci kilitleme vidası

• Ürün panoramaları için döner tabla gibi kullanılabilme

Doğru ve kolay panoramik kompozisyonlara ulaşmanın önemli parçası. Manfrotto 300N panoramik döndürme birimi tek eksen etrafında, belirlenen bir açıda sıralı fotoğraf çekebilmeyi sağlar.

 

Panoramik birleştirme yazılımları, çekilen fotoğrafların birbiriyle en az yüzde 20 örtüşmesini gerekli görür. Bu nedenle objektifin odak uzaklığı ve görüş açısı doğrultusunda, panoramik başlığın dönüş adımının iyi belirlenmesi gerekir. Bu adımların düzgün atılabilmesi görevi Manfrotto 300N'e aittir. Ürün üzerindeki vida, tespit edilen dönüş açısı deliğine takılıp çok hafif sıkıldığında çekime başlanabilir. Fotoğrafçı, başlığı eliyle döndürürken hafifçe zorlandığı noktada (hafif bir tık hissedilir) eylemini durdurur. Bu nokta biraz önce belirlediği dönüş açısıdır ve 360° turu eşit aralıklara böler.  Açı seçici vida bir güvenlik kablosuyla korunur. Böylece kafadan ayrılması ve kaybolması önlenir.

Ağır veya merkezi olmayan ekipmanlar başlığı daha az dengeli hale getirdiğinde ya da başlık yatay olmayan dönüş için kullanıldığında, zorlanmadan kaynaklanan istem dışı dönüşleri ikinci kilitleme vidası engeller. 300N aynı zamanda nesne panoramaları için döner tabla parçası olarak veya bir dizi fotoğraf makinesinde kamera pan hareketi dönüş açısını okumak için araç olarak tercih edilebilir. Ürün fotoğrafik standartta bağlantılara sahip olduğundan çeşitli tipteki başlıklar, hızlı tak-çıkar sistemleri gibi donanımlarla eşleştirilerek kullanılabilir.

Manfrotto Panorama Başlık Kolleksiyonu

Manfrotto Panorama Başlık

 

 

 

300N

Ürünü İncele

Manfrotto Çok Sıralı Panorama Başlık

 

 

 

303SPH

Ürünü İncele

Hafta İçi : 09:00 - 18:30

Cumartesi : 09:00 - 17:30

Hobyar Mahallesi, Yalıköşkü Cad.

Aslan Han No:22 Kat.1

Sirkeci / ISTANBUL

Tel : (212) 269 76 76

© 2017 Zoom İthalat